Myytävät asunnotHelsinkiJätkäsaari
AP1396593HelsinkiEUR9600Helsinki Herttoniemi-Laajasalo
Pysäköintioikeus Helsingin Jätkäsaaren Saukonlaiturin pysäköintilaitoksessa

Bahamankatu 5, Jätkäsaari, Helsinki

9 600,00 €Velaton hinta
9 600,00 €Myyntihinta
Bahamankatu 5, Jätkäsaari, Helsinki
Bahamankatu 5, Jätkäsaari, Helsinki
Bahamankatu 5, Jätkäsaari, Helsinki
myyntipäällikkö, kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV Sanna Ramolli

Sanna Ramolli

myyntipäällikkö, kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV

sanna.ramolli@kiinteistomaailma.fi

puh. 050 3020803

    Nyt myynnissä pysäköintioikeus, joka sijaitsee Saukonlaiturin Jätkäsaaren pysäköintilaitoksessa. P-Saukonlaiturista löytyy pysäköintitilaa kuudesta kerroksesta, jonka ylin kerros on kattoterassi. Pysäköintihallissa on julkisia sähköauton latauspisteitä. Pysäköintioikeudet ovat nimeämättömiä eli pysäköintioikeuden omistaja voi pysäköidä auton vapaasti vapaana olevalle paikalle. Sähköautojen latauspaikoille saa pysäköidä latausoikeuden haltija. Yhdellä pysäköintioikeudella voi olla pysäköitynä yksi auto kerrallaan, mutta oikeutta voi käyttää yksi tai useampi ajoneuvo. Pysäköintilaitos on pääosin katettu lukuun ottamatta laitoksen ylintä tasoa, joka on kokonaan avoin ilman katosta. Kaikki autopaikat on varustettu lämmityspistokkeilla. Ota toki yhteyttä!

    Sovi esittely

    Seuraava esittelyaika ei ole vielä sovittu.
    Ota yhteyttä ja sovi henkilökohtainen esittely!

    Myymälä

    Kiinteistömaailma Helsinki Herttoniemi-Laajasalo(Amuletti Asunnot Oy)Linnanrakentajantie 4 B, 00810 Helsinki044 7667700
    Lue lisää

    Asunnon tiedot

    Kohdenumero1396593
    TalotyyppiAutopaikka
    SijaintiBahamankatu 5, 00220 Helsinki
    KaupunginosaJätkäsaari
    HuonelukuPysäköintioikeus Helsingin Jätkäsaaren Saukonlaiturin pysäköintilaitoksessa
    HissiKyllä
    EnergiatehokkuusluokkaC2013
    Huoneiston kuntoHyvä
    VapautuminenHeti

    Sijainti kartalla

    Hinta- ja asumiskustannukset

    Myyntihinta9 600,00 €
    Velkaosuus0,00 €
    Velaton hinta9 600,00 €
    Hoitovastike56,50 €/kk
    Rahoitusvastike0,00 €/kk
    Yhtiövastike yhteensä56,50 €/kk
    Lisätietoja kustannuksistaVastikkeen määrä saattaa muuttua vuosittain pysäköintilaitoksen toimintaan liittyvien kustannusten perusteella.

    Taloyhtiö

    Taloyhtiön nimiAsunto Oy Helsingin Goldfinger
    TalotyyppiAutopaikka
    Tontin pinta-ala941 m²
    Tontin omistusOma
    Rakennusvuosi2020
    RakennusmateriaaliBetoni
    LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
    KattotyyppiTasakatto, pulpetti
    KateBitumikermi
    Kiinteistön hoidosta vastaaKotikatu Jätkäsaari
    Taloyhtiössä onHissi (2 kpl), kellarikomero, talopesula, kuivaushuone, ulkoiluvälinevarasto, lastenvaunuvarasto. Naapuriyhtiön Golden Eye kanssa yhteiskäytössä, kuntosali, sauna, talopesula, leikkihuone, etätyöhuone, polkupyöräpaikat, 2 kpl kajakkeja, omien kajakkien säilytystelineet, kerhotila ja imujätepisteet, kaapeli-tv, valokuituverkko.
    Rakennukseen tehdyt korjaukset2020 yhtiön valmistuminen, 2021-2024 Normaaleja kunnossapito- ja huoltotöitä; YIT: sähkönousujen asianmukaisuuden tarkistus, höyrypussien korjauksien seuranta
    Tiedossa olevat korjaukset2025-2029 Normaaleja kunnossapito- ja huoltotöitä
    Ostajalle aiheutuvat kustannuksetEi tiedossa
    MuutaHallinnonluovutuskokous pidettiin 30.6.2020. Välitilinpäätös (luovutustase) päätettiin vahvistaa ja perustajaurakoitsija on siirtänyt taloudenpidon Provia Isännöinti Oy:hin. Ylimääräisessä yhtiökokouksessa 10.5.2021 - Yhtiökokous päätti, että osakehuoneistoon saa asentaa ilmalämpöpumpun osakkeenomistajan kustannuksella ja vastuulla. - Ilmalämpöpumpun asentamisesta osakkeenomistajan on tehtävä muutostyöilmoitus. Ilmalämpöpumppu on asennettava yhtiön teettämien suunnitelmien mukaan ja tämä asennus tarkastetaan yhtiön toimesta. Tämän lopputarkastuksen kustannukset maksaa osakkeenomistaja. Mikäli osakkeenomistaja haluaa poistattaa koneen, niin se on myös muutostyö, joka hyväksytetään isännöintitoimistolla ja tarkastetaan teknisen isännöitsijän johdolla. - Ilmalämpöpumpun asennuksen, huollon, ylläpidon, kunnostamisen ja poistamisen vastuu (mukaan lukien edellä mainituista koituvat kustannukset) aina sillä huoneistolla, jonne pumppu asennetaan. -Varsinaisessa yhtiökokouksessa 18.4.2024 hallitus ja isännöitsijä valtuutettiin perimään 2 ylimääräistä hoito tai/-ja pääomavastiketta sekä jättää perimättä yhden hoitovastikkeen taloudellisen tilanteen niin salliessa. Lisäksi hyväksyttiin hallituksen esitys valtuuttaa hallitus ja isännöitsijä muuttamaan pääomavastikkeen suuruutta korkojen muuttuessa.
    Huoneistot yhteensä109 kpl
    Asuinhuoneistojen kokonaispinta-ala5126 m²
    OsakeluetteloOsakeluettelo on siirretty huoneistotietojärjestelmään

    Liikenneyhteydet ja palvelut

    KoulutJätkäsaaren peruskoulu (n. 0.65 km)
    PäiväkotiPäiväkoti Fregatti (n. 0.7 km)
    LiikenneyhteydetRaitiovaunu (n. 0.4 km)
    RuokakaupatLidl (n. 0.55 km), Alepa (n. 0.9 km)

    Lisätiedot

    AsuntomyymäläKiinteistömaailma Helsinki Herttoniemi-Laajasalo
    Amuletti Asunnot Oy, Linnanrakentajantie 4 B, 00810, Helsinki
    Puh. 044 7667700
    Lähetä sähköpostia
    VälittäjäOma välittäjäsi tai Sanna Ramolli, myyntipäällikkö, kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, p. 050 3020803, sanna.ramolli@km.fi
    Ilmoitusta on katsottu15 kertaa
    Vastuullista välittämistä