Taloyhtiön nimiAsunto Oy Seinäjoen Jatkoaika
TalotyyppiKerrostalo
Tontin pinta-ala1867 m²
Tontin omistusOma
Rakennusvuosi1995
RakennusmateriaaliBetoni
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö, vesikiertoinen patterilämmitys
KattotyyppiHarjakatto
KateTiilikate
Kiinteistön hoidosta vastaaHuoltoyhtiö
Taloyhtiössä onHissi, huoneistokohtaiset irtaimistovarastot, ulkoiluvälinevarasto, VSS-tila/varasto, kuivaushuone, Kaapeli-TV (DVB-C)
Rakennukseen tehdyt korjauksetTaloyhtiössä suoritettu vuosikorjauksia 1999-2023. Suoritetuista korjauksista saatavilla oleva erillinen listaus on myyntiesitteen liitteenä.
Tiedossa olevat korjauksetHallituksen esittämä kunnossapitotarveselvitys:
IV-kanavien puhdistus ja säätö. Rännikaivottomien syöksytorvien valumavesien poisjohtamisen tarkistaminen ja parantaminen tarvittavilta osin. Autokatosrakennuksen huoltomaalaus. Julkisivujen ja räystäiden puuverhousten huoltomaalaus. Ikkunoiden/terassi- ja parvekeovien ulkopuolen puuosien huoltomaalaus ja em. ovien tarpeen mukainen tiivistys ja säätäminen. Ulko- ja leikkivarusteiden tarpeen mukaista kunnostamista. Salaojien toiminnan tarkastaminen. Julkisivun tiiliverhouksen liikuntasaumauksien ja sokkelikuorielementtien saumausten uusiminen. Varautuminen kaukolämpökeskuksen uusimiseen.
Ostajalle aiheutuvat kustannuksetEi tiedossa.
Huoneistot yhteensä20 kpl
Asuinhuoneistojen kokonaispinta-ala1330 m²
OsakeluetteloOsakeluetteloa ei ole siirretty huoneistotietojärjestelmään